HEMEN BİLGİ AL

Halal Villa Booking Bölgede Bulunan Villalar

Bölgede Bulunan Villalar
  • Önerilen Sıralama
  • Fiyata Göre Azalan
  • Fiyata Göre Artan
Aradığınız Filtrelere Göre Sonuç Bulunamadı

Dalyan

Dalyan Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı olan bir tatil kasabasıdır. Oldukça bakir kalmış olan doğası, denizinin tertemiz oluşu ve tarihi olan dokusuyla Türkiye’de bulunan en güzel yerlerden biridir. Akdeniz ile Köyceğiz Gölü’nü birleştiren kanalda bulunmaktadır. Marmaris ile Fethiye arasında yer alması ile de tercih edilen oksijen deposu, yemyeşil bir bölgedir. Ege Bölgesinde yer aldığı düşünülse de aslında Akdeniz ikliminin görüldüğü bir yerdir. İsmini ise Dalyan Çayından almıştır. Mavi ve yeşil renklerinin en güzel olduğu yerlerden biridir.

Dalyan’da Gezilecek Yerler

Dalyan dört mevsimde de ziyaret edilebilecek olan bir yerdir. Dalyan özellikle yaz aylarında nüfusu atan ve denizin keyfinin çıkarılacağı en güzel yerlerden biridir Çok sayıda gezilecek yer barındırır.

İztuzu Plajı: Dalyan’da bulunan 4.5 km kadar uzunluğa sahip bir plajdır. Tatlı su ve deniz suyu arasında bulunan ender plajlardan biridir. Caretta carettalar da bu bölgede yumurtalarını bıraktıkları için Kamplumbağa Plajı olarak da adlandırılmaktadır.

Sülüngür Gölü: Dalyan’da gezilmesi gereken önemli yerlerden biri de Dağların arasında pırıldayan çevresi yemyeşil ağaçlar ev sazlıklar ile kaplanan bir göldür. Göl kenarında birçok kafe ve restoran bulunmaktadır.

Kaunos Harabeleri ve Antik Kenti: Antik Çağda Kaunos bir liman kenti iken zaman içerisinde bu özelliğini kaybetmiştir. Kaunos Antik Kentinin en önemli özelliği kaya mezarları yapmış olmalarıdır. MÖ. 4. Yüzyılda inşa edilmiş olan bu kaya mezarları 1842 senesinde bulunmuş ve 1966 senesinde ilk defa kazı çalışmaları yapılarak gün yüzüne çıkarılmıştır. Burada şehir surları, tiyatro, kale, tapınak, liman gibi birçok yapı bulunur.

Ekincik Koyu: Turkuaz rengine sahip olan denizi, manzarası, doğal güzellikleri ve havasının temizliği ile Dalyan civarındaki en güzel koylardan biridir.

Kargacık Koyu: Oldukça güzel olan bir koydur yerli halk bu koya Kargacık ismini de vermektedir Pek bilinmeyen, bakir fakat çok güzel bir koydur. Suyunun temizliği ve yeşilliklere yakın oluşu ile nefes kesici bir tatil yapılabilmektedir.

Yuvarlak Çay: Dalyan’da stres atmak için gezilmesi gereken yerlerden biridir. Kayalar ve ağaçların arasından fışkırmakta olan doğal suların çevresinde konaklayabilir v çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz.


Dalyan’da Ne Yapılır?

Dalyan’da İztuzu Plajı, Ekincik Koyu gibi hem doğanın hem de denizin bu kadar güzel olduğu bir yerde mutlaka denizin ve ortamın tadı çıkarılmalıdır. Dalyan’da bulunan cumartesi pazarına mutlaka uğranmalıdır. Cumartesi günlerinde kurulmakta olan bu pazarda hem bu bölgede yetişen meyve, sebzeleri hem de yöresel ürünleri satın alabilirsiniz. Antik kenti gezerek özellikle kaya mezarlarını ziyaret edip enfes fotoğraflar çekebilirsiniz. Dalyan’a gelen birçok yabancı turist ve yerli turistin uğrak noktası haline gelen çamur banyosu yapmalısınız. Yöresel lezzetleri tadabilir aynı zamanda yürüyüş yollarında yürüyüş yapabilirsiniz.

Dalyan’da Yapılacaklar Listesi

Dalyan’a gelip de İztuzu Plajını görmeden gitmemelisiniz.

Mutlaka Kaunos Antik Kenti keşfedilmelidir.

Dünyaca ünlü olan Kaunos Kral Mezarları mutlaka görülmelidir.

Radar Tepesine çıkarak manzaranın tadına varılmalıdır.

Tekne turlarına katılarak Dalyan ve civarında bulunan koylar keşfedilmelidir.

Sülüngür Gölünde en güzel olan gün batımı manzaralarını kaçırmamak için mutlaka gidilmelidir.

Dalyan’a çok yakın mesafede bulunan Köyceğiz Sığla Ormanlarına giderek trekking yolları ve bisiklet yollarında manzaraların keşfi yapılmalıdır.

Yuvarlak Çay üzerinde asılmış olan salıncakta sallanarak heyecanlı ve keyifli vakit geçirilmelidir.

Ekincik Koyunda denize girilmelidir.

Karşılaştırmalar

Karşılaştırmalara eklediğiniz villa bulunmamaktadır