HEMEN BİLGİ AL

Halal Villa Booking Bölgede Bulunan Villalar

Bölgede Bulunan Villalar
  • Önerilen Sıralama
  • Fiyata Göre Azalan
  • Fiyata Göre Artan
Aradığınız Filtrelere Göre Sonuç Bulunamadı

Marmaris

Ege’de yemyeşil dağların berrak mavilere kavuştuğu Marmaris, Türkiye’nin en güzel yaz tatili adreslerinden biri. Kristal berraklığındaki masmavi deniziyle öne çıkan Marmaris, birbirinden güzel koyları ve muhteşem plajlarıyla unutulmaz bir yaz tatiline zemin hazırlıyor. Marmaris Merkez’den İçmeler’e kadar uzanan yaklaşık 10 km uzunluğundaki sahil şeridi boyunca, halk plajları, özel plajlar, oteller, kafeler ve restoranlar yan yana diziliyor. Yemyeşil dağların eteğinde kurulan Marmaris, karadan esen sert rüzgarlardan korunduğu için her zaman ılık ve temiz bir denize sahip. 

Marmariste Gezilecek Yerler

Marmaris Halk Plajı: Marmaris merkeze en yakın plajı olan Marmaris Halk Plajı, aynı zamanda Marmaris’in en çok tercih edilen, en popüler plajı. İleride Uzunyalı Plajı’na kadar uzanan Marmaris Halk Plajı, ücretsiz olduğundan merkez ve çevresinden çok sayıda ziyaretçi alsa da yumuşak kumsalı ve temiz denizi ile Marmaris’te denize girilecek en güzel yerler arasında kendine yer ediniyor.

Uzunyalı Plajı: Uzunyalı Plajı, Marmaris Halk Plajı’ndan hemen sonra başlar ve İçmeler’e kadar uzanan yaklaşık 10 kilometre sahil şeridi boyunca devam ediyor. Sahil boyunca farklı zevklere uygun restoranlar ve kafelerin yanı sıra mayo, deniz gözlüğü, deniz havlusu gibi ihtiyaçlarınızı satın alabileceğiniz birçok dükkan da hizmet veriyor.

İçmeler Koyu: Marmaris merkeze 8 km uzaklıktaki İçmeler Koyu, Marmaris’in için bölgenin en popüler plajı denebilir. Gün boyu Marmaris Merkez’den İçmeler’e minibüslerle yaklaşık 10-15 dakika içinde ulaşım sağlanabiliyor.  Altın rengi ince kumlu kumsalı ve berrak mavi sularıyla ünlü İçmeler Plajı, tam 6 km uzunluğa sahip. Bu tertemiz sularda, jet ski, muz, parasailing gibi su sporu ekipmanlarını kiralayarak tatilinize heyecan katabilirsiniz. 

Turunç Koyu: Marmaris merkeze 21 km uzaklıkta yer alan Turunç Plajı, Marmaris’teki Mavi Bayraklı plajlardan biri. Daha kısa bir sahil şeridine sahip olan Turunç Koyu, çam ormanlarının gölgesinde kalabalıktan uzak, huzurlu bir atmosfer sunuyor.

Kleopatra Plajı: Marmaris’ten günübirlik turlarla gidilen Sedir Adası’nın kıyısında yer alan, Kleopatra Plajı yumuşacık altın kumları ve pırıl pırıl deniziyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Sedir Adası’nda yer alan Kedrai Antik Kenti, geçmişteki ihtişamlı günlerin izlerini taşıyan kalıntılarıyla Marmaris tatilinize renk katacak en özel mekanlardan biri.

Marmaris’in Tarihi Yerleri

Marmaris Kalesi: Bir liman şehri olarak kurulan Marmaris’i tehlikelerden koruyan ve gözeten Marmaris Kalesi, Marmaris Merkez’de gezilecek tarihi yerlerin başında geliyor. Milattan Önce inşa edildiği ve ilerleyen dönemlerde yeni bölümler eklenerek genişletildiği tahmin edilen Marmaris Kalesi’ne, Kanuni Sultan Süleyman döneminde, 1522 Rodos seferi öncesi yeni kuleler, surlar ve burçlar eklenmiş. 1991 yılında kalenin içinde ziyarete açılan Marmaris Müzesi ise 2 arkeoloji salonu ve 1 etnografya salonu ile Marmaris’in tarihine ışık tutuyor.

Knidos Antik Kenti: Datça Yarımadası’nın en uç kısmında, Ege ve Akdeniz’in birleştiği noktada kurulan Knidos, Batı Anadolu’nun en önemli liman kentlerinden biri oldu. Rodos Birliği’ne bağlı olan ve ticaretle gelişen Knidos, askeri ve ticari olmak üzere iki limana sahipti. Bu zengin ve ihtişamlı antik kentte iyi korunmuş ve büyük kısmı günümüze ulaşmış olan Dor Tapınağı, Apollon Tapınağı ve Sunağı, Yuvarlak Tapınak ve Sunağı, Meclis Binası, Korinth Tapınağı, mevsimi ve zamanı gösteren güneş saati, Tiyatro, Dionysos Tapınağı ve Stoası, Yamaç Evleri ve Odeon kalıntılarını görebilirsiniz.

Eski İbrahim Ağa Cami: Marmaris merkezde yer alan Eski İbrahim Ağa Camii, 1789’da inşa edilmiş. Küçük olmasına karşın farklı kubbesiyle dikkat çeken cami, Marmaris’te görülecek önemli tarihi yapılardan biri.

Karşılaştırmalar

Karşılaştırmalara eklediğiniz villa bulunmamaktadır