HEMEN BİLGİ AL

Halal Villa Booking Bölgede Bulunan Villalar

Bölgede Bulunan Villalar
  • Önerilen Sıralama
  • Fiyata Göre Azalan
  • Fiyata Göre Artan
Aradığınız Filtrelere Göre Sonuç Bulunamadı

Çalış

Çalış Plajı Muğla'nın Fethiye ilçesinde yer alıyor. Her yıl çok sayıda turistin geldiği plaj doğal güzellikleri ile de ön plana çıkıyor. Çalış Plajı, gün batımının en güzel izlendiği plajlardan bir tanesidir. Aynı zamanda nesli tükenmekte olan Caretta Caretta cinsi kaplumbağalar da bu plajda yer alır.

Caretta Carettalar yumurtalarını Çalış Plajı'na bırakırlar. Aynı zamanda Şat Burnundaki doğa parkında da 214 çeşit kuş türü bulunur. Tüm bu özellikleri ile birlikte Çalış Plajı çok önemli doğal güzelliklere sahiptir.

Çalış plajı gün batımını izlemek için en iyi yer olarak bilinir. Güneşin adalar üzerinden batışını ve renklerini izlemek muhteşem bir görsel oluşturur. Temmuz ve Ağustos aylarındaki ortalama sıcaklık 32 derece civarındadır fakat 40 derecelere kadar çıktığı görülür. Kış aylarında hava daha soğuk olur, ancak ortalama sıcaklık 10-15 derece cıvarında seyreder.

Çalış aynı zamanda rüzgar sörfüyle de bilinir. Sıcak yaz günlerinde ve gecelerinde serinletecek güzel bir esintisi vardır. Bu esinti, bölgeyi popüler rüzgar sörfü ve kiting yerlerinden biri haline getirmiştir. Plajın sonuna doğru rüzgar sörfü ve kiting yapmak için bir okul ve cafe mevcuttur.

Karşılaştırmalar

Karşılaştırmalara eklediğiniz villa bulunmamaktadır