Türkiye Sahil Şeridinde Kalkan'da Yapılabilecek Şeyler

Kalkan'ın en iyi plajları , süper çatı restoran ve kaygan plaj kulüpleri geri oturup hiçbir şey yapmamak için mükemmel bir yer, teklif yurt içi ve denizde dışarı sonsuz faaliyetler yapmak, sabırsızlanıyor, heyecan arayan bırakacaktır.

Evet, Turkuaz Kıyısı her zamanki gulet turları ve ada turlarına sahiptir, ancak Kalkan'ın kapısının önünde birinci sınıf yürüyüş parkurları da vardır; hevesli yürüyüşçüleri dağ korularından ve sarp kayalıklardan kumlu kıyılara ve dramatik vadilere taşımak.

Toros Dağları'nın fışkıran nehirleri ve boğazları, kano sporundan 'tubing'e, tam kanyon geçişine kadar her şeyi sunar. 

İşte Kalkan'da yerel pazarda çömlekçilik yapmaktan Yunanistan'a yelken açmaya kadar en sevdiğimiz şeylerden birkaçı!

Xanthos Nehri'nde kano

Xanthos'tan başlayarak kırsalda kanoya binebilir ve sonunda Patara Plajı'na varabilirsiniz.

Abi Travel gibi birçok tur operatörü, nihayet Patara'da hak ettikleri bir dalışın tadını çıkarmadan önce, yüzme ve çamur banyoları için yolda mola veriyor.

Aşağıya doğru gitmesine rağmen, özellikle acemiler için hala oldukça zor bir iş! 

İlkbahar veya sonbaharda, havanın daha kolay yönetilebildiği bir dönemde rezervasyon yaptırın ve yedek kıyafet, güneş kremi, havlu ve şapka almayı unutmayın!

Bölgenin ünlü berrak sularına dalın

Kalkan plajlarından birinde dinlenmek sizin için yeterince heyecan verici değilse, o zaman sulara gidin - bu sahil şeridi dalış için harikadır.

Aslında, yakın Kaş, Türkiye'nin en iyi dalış alanlarından biridir ve Arnavut kaldırımlı sokakları, ekipman satan ve geziler sunan dalış dükkanlarıyla doludur. 

Kalkan'ın kendisi de keşfedilecek çok sayıda resif ve adaya sahiptir.

Antik Likya şehirlerini ziyaret edin

Patara, Türkiye'nin en uzun plajına sahip olmasının yanı sıra, antik bir Likya kentinin kalıntılarına da ev sahipliği yapıyor. Kum tepelerinden oluşan bir duvarın arkasına sıkışmış Roma hamamları, bir Bizans bazilikası, sütunlu bir ana cadde ve ana giriş kemeri bulacaksınız.

Bugün, kalıntıların çoğu kısmen çimenlerle kaplıdır ve tamamen bozulmamış olsalar da, burayı bu kadar özel kılan, Patara'nın keyifli sahil fonudur.

Likya Yolu Yürüyüşü

Kalkan, antik Likya çevresinde 300 mil boyunca sahili izleyen bu muhteşem yürüyüş rotasında yer almaktadır.
Yol boyunca antik kalıntıları, huzurlu çam ormanlarını, manzaralı dağları ve boş plajları içine alarak popüler tatil beldesi Ölüdeniz'den Antalya şehrine kadar uzanır. Yol, kırmızı ve beyaz işaretlerle açıkça işaretlenmiştir, ancak birçok çevrimiçi haritadan birini indirmenizi öneririz.

Bu macera en iyi soğuk aylar için ayrılmıştır.

Geleneksel bir gulet gezisine çıkın

Bir Türk guletini görmeniz uzun sürmez ve bu geleneksel ahşap yatlardan birinde turkuaz sahilini sudan görmek için harika bir yoldur.
Kalkan limanında geziler sunan birçok şirket bulacaksınız - serinletici bir dalış için bölgenin en iyi plajlarında sık sık mola verdikleri için güneş kreminizi, güneş şapkanızı ve yüzme ekipmanınızı yanınıza almayı unutmayın.

Tekneyi Yunan Adası Meis'e götürün

Bu küçük Oniki Ada, Kaş'tan 45 dakikalık bir tekne yolculuğu mesafesindedir. Meis'e (veya ona Yunanca adını vermek için Kastellorizo'ya) vardığınızda, adanın Mavi Mağarası'na geziler sunan limanda dolaşan çok sayıda yerel denizci bulacaksınız.
Kayalardaki küçük bir delikten erişilen güneş, mağaralı alanı harika bir mavi ışıkla aydınlatır - bu sabahın en etkileyici ilk şeyidir.
Meis'in küçük sokaklarında dolaşın, pastel boyalı evlere dalın ve kendinizi atletik hissediyorsanız, panoramik manzaralar için kaleye doğru yürüyün - hatta denizde bir veya iki kaplumbağa bile görebilirsiniz.

Kaş'ın amfitiyatrosunda gün batımını izleyin

Bohem bir kasaba olan Kaş, çekici Yunan Osmanlı binaları, harika bağımsız restoranlar ve tatlı butiklerle dolu, fenerle aydınlatılan bir arka sokaklardan oluşan bir cennettir. 

Denize bakan çarpıcı amfitiyatrosunda gün batımını izlemeden önce dükkanların etrafında dolaşın.
Şehrin en güzel (ve en dik) caddesini taçlandıran, kentin M.Ö. 4. yüzyıldan kalma Likya lahitlerinin en büyüğü olan Kral Mezarı'nı araştırın.

Saklıkent Kanyonu'nda sakinleşin

Dünyanın en derin kanyonlarından biri olan Saklıkent Kanyonu, 18 km'lik bir mamut boyunca uzanır ve yer yer 200 metre yüksekliğe ulaşır. Yaz aylarında serinletici sularında yürümek sadece bir bilettir, ancak maceranızı en iyi şekilde değerlendirmek için en iyi ipuçlarımızı takip edin; 

Islanabilen, değerli eşyalarınızı evde bırakabilen, soğuk bir başlangıç ​​için hazırlıklı olabilen ve yalnızca hareket halindeyseniz ve makul derecede formdaysanız, kaygan ayakkabılar giyin!